Чорнобиль 2020
26 квітня 2020 року відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф (Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу).
Правові підстави:
- Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 8 грудня 2016 року A/RES/71/125 (https://undocs.org/A/RES/71/125), згідно з якою з метою підвищення обізнаності суспільства про довгострокові наслідки техногенної катастрофи, що відбулася 26 квітня 1986 року, встановлено День пам’яті про катастрофу на Чорнобильській АЕС;
- Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 29 березня 1990 року № 8985-XI «Про оголошення дня 26 квітня "Днем чорнобильської трагедії"» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/8985-11 ), де зазначено важливість увічнення в пам'яті народу трагічних подій, пов'язаних з аварією на Чорнобильській АЕС для згуртування суспільства на боротьбу за екологічну безпеку, оздоровлення навколишнього середовища.
Рекомендуємо 24, 27 квітня 2020 року провести такі заходи до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу в дистанційному форматі:
1. Проведення тематичних дистанційних уроків або інформаційних повідомлень під час дистанційних уроків за курсами:
- «Я досліджую світ», «Я у світі» (початкова школа);
- «Природознавство» (5-й клас), «Вступ до історії» (5-й клас); «Біологія» (6-9 класи), «Фізика» (9-й клас);
- «Історія України» (11-й клас), «Громадянська освіта» (10-й клас), «Біологія і екологія» (10-11 класи); «Фізика» (11 клас).
2. Розміщення на сайтах, блогах та інших онлайн-ресурсах закладів освіти інформаційних повідомлень про Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу.
3. Ініціювання комунікаційних кампаній у соціальних мережах з метою пропаганди екологічно безпечної поведінки.
За бажанням у соціальних мережах можна ініціювати розміщення текстів, мотиваторів (графічних цитат та зображень), відео або прямих трансляцій із хештегом #Чорнобиль34. Педагоги та здобувачі освіти створюють контент, який має переконати користувачів соціальних мереж у необхідності шанобливого ставлення до природи для запобігання техногенних катастроф, схожих на аварію на Чорнобильській АЕС (приклад мотиватора додається).
4.Проведення онлайн-конкурсів, вікторин, під час яких здобувачі освіти можуть підвищити рівень власної екологічної культури.
Зразок оформлення онлайн-вікторини: https://forms.gle/1heAmTdPdFaPw9ZB9. Просимо не використовувати посилання на цей зразок у роботі з учнями закладів загальної середньої освіти міст/ районів / ОТГ / ВЦА, оскільки він прив’язаний до пошти відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО (відповіді є доступними тільки працівникам відділу). Тому педагогічним працівникам на місцях бажано ознайомитися зі зразком та створити власну анкету на основі свого акаунта (пошти gmail) та за допомогою гугл-форм.
Також при підготовці заходів до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу у дистанційному форматі педагогічні працівники закладів освіти можуть користуватися:
-матеріали круглого столу «30-ті роковини Чорнобильської катастрофи», що проводився на базі Донецького ОБЛІППО у квітні 2016 року (http://dkrugl.blogspot.com/2016/04/blog-post_26.html );
- презентація «26 квітня – День Чорнобильської трагедії», розроблена працівниками Донецького ОБЛІППО
(https://drive.google.com/file/d/1VZvN4TyMlqZQmoQhyd-UbfbGMGbLUXq1/view?usp=sharing );
-документальний фільм «Чорнобиль. Точка часу» (UA: Перший, 2016 р.; https://www.youtube.com/watch?v=55ueObCiq-w ).
План 2016-2017 (посилання)
З А Т В Е Р Д Ж Е Н О
на засіданні педагогічної
ради 30.08.2017 р.
Директор школи _______________ А.В.Плакидкіна
Заступник директора з НВР ________________ І.Б.Благушина
П Л А Н В И Х О В Н О Ї Р О Б О Т И
СЛОВ'ЯНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
I - II cтупенів № 20
СЛОВ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
на 2017 - 2018 навчальний рік
г. Слов'янськ-2017
ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ
УЧНІВ 1-9 КЛАСІВ
ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Прийняті відповідно до
· Закону України «Про загальну середню освіту»,
· на виконання підпункту і пункту 2 статті 3 Указу Президента України від 30 вересня 2010 р. № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні»
· наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011р №1243 «Про Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України»
· «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молорді» Наказ Міністерства освіти і науки України №582 від 28.05.2015 р.
· «Методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» Наказ МонУ від 16.06.2015 р. №641
· методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.
· Програми Донецької облдержадміністрації з національно-патріотичного виховання дітей та молоді у Донецькій області на 2016-2020 роки
МЕТА ВИХОВАННЯ:
- формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім'янин, професіонал.
- виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції.
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ВИХОВАННЯ:
§ Принцип національної спрямованості.
Формування національної самосвідомості, виховання любові до рідного краю, свого народу, шанобливе ставлення до його культури; повагу, толерантне ставлення до культури всіх народностей, які проживають в Україні.
§ Принцип культуровідповідності.
Вихованець і педагог спільними зусиллями перетворюють зміст історичного морально-етичного досвіду людства на систему відкритих проблем.
§ Принцип цілісності.
Виховання як системний педагогічний процес; спрямовується на гармонійний та всебічний розвиток особистості, формування в неї цілісної картини світу.
§ Акмеологічний принцип.
Засвоєння найвищих морально-духовних цінностей; створення умов для оптимальної самореалізації підростаючої особистості, розвитку її індивідуальних можливостей і здібностей.
§ Принцип суб'єкт-суб'єктної взаємодії.
Учасники виховного процесу є рівноправними партнерами у процесі спілкування, ставляться уважно до поглядів один одного, визнають право на відмінність, узгоджують свої позиції. Вихователь уникає жорстких приписів, не ставиться до вихованця як до пасивного об'єкта своїх впливів; зважає на його психічний стан, життєвий досвід, систему звичок і цінностей; виявляє емпатію, вдається до конструктивних та продуктивних виховних дій; схильний до творчості та педагогічної рефлексії.
§ Принцип адекватності виховання до психологічних умов розвитку особистості
Ззосередження уваги на дитині, її вікових та індивідуальних особливостях, стимулювання розвитку в особистості свідомого ставлення до своєї поведінки, діяльності, життєвого вибору.
§ Принцип особистісної орієнтації.
Означає, що загальні закони психічного розвитку проявляються у кожної дитини своєрідно і неповторно. Педагог культивує у зростаючої особистості почуття самоцінності, впевненості у собі, визнає її право на вільний розвиток та реалізацію своїх здібностей; не обмежує її в правах почуватися індивідуальністю; виробляє оптимістичну стратегію розвитку кожного вихованця; спрямовує зусилля на розвиток світогляду, самосвідомості, культури потреб, емоційної сприйнятливості, довільної поведінки, базових якостей особистості.
§ Принцип превентивності.
Здійснення профілактики негативних проявів поведінки дітей та учнівської молоді, допомага у виробы імунітету до негативних впливів соціального середовища.
При цьому має бути забезпечена система заходів економічного, правового, психолого-педагогічного, соціально-медичного, інформаційно-освітнього характеру з формування позитивних соціальних настанов, запобігання вживанню наркотичних речовин та різному прояву деструктивної поведінки, відвернення суїцидів та формування навичок безпечних статевих стосунків.
§ Принцип технологізації.
Передбачення науково обгрунтованих дії педагога та відповідно організовані ним дії вихованців, підпорядковані досягненню спеціально спроектованої системи виховних цілей, що узгоджуються з психологічними механізмами розвитку особистості та ведуть до кінцевої мети виховання. Побудований таким чином виховний процес має ознаки проективності, певною мірою гарантує позитивний кінцевий результат.
Вказані принципи складають певну систему.
Кожний принцип як важлива складова системи, взаємопов'язаний з іншими, їх гармонійне поєднання є запорукою ефективного виховного процесу.
ЗАВДАННЯ ВИХОВАННЯ
— дотримання принципів виховання, визначених концептуальними засадами національної програми;
— організація виховного процесу в класному колективі та з батьками на засадах проектної педагогіки;
— створення програми виховання для кожного класу з урахуванням індивідуально-педагогічних можливостей класних керівників, батьків, а також — результатів вивчення рівнів фізичного, соціального, психічного та духовного розвитку учнів;
— змістове наповнення програми виховання з урахуванням вікових особливостей учнів;
— задоволення базових потреб особистості вихованця (фізіологічних потреб, потреби в безпеці, любові та прихильності, визнанні та оцінці, в самоактуалізації) за умов загальноосвітнього навчального закладу;
— реалізація у процесі роботи особистісно орієнтованого, діяльнісного, системного, творчого та компетентнісного підходів до організації виховного процесу в шкільному та класному колективах;
— оптимальне поєднання форм організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової;
— створення належних умов для особистісного зростання кожного вихованця (створення ситуацій успіху та підтримки), його психолого-педагогічний супровід;
— співпраця з органами учнівського самоврядування, дитячими громадськими організаціями;
— інтеграція зусиль батьківської громади позашкільних закладів, представників державної влади, громадських та благодійних організацій, правоохоронних органів та установ системи охорони здоров'я.
ОСНОВНІ НАПРЯМИ ВИХОВАННЯ
у 2017 – 2018 навчальному році
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ ДО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ - національно-патріотичний, військово-патріотичний, правовий напрямок
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЛЮДЕЙ - родинно-сімейний , морально-етичний напрямок
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ПРИРОДИ - екологічний напрямок
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО МИСТЕЦТВА художньо –естетичний напрямок
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ПРАЦІ - Трудовий та профорієнтаційний напрямок
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО СЕБЕ - особистісний напрямок, програма «Обдарована дитина»
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВЛАСНОГО ЗДОРОВ’Я
здоров’язберігаючий напрямок
§ ЦІННІСНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЗАКОНОДАВЧИХ НОРМ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ ТА СУСПІЛЬСТВА - превентивний напрямок
§ Пріоритетний напрямок у 2017-2018 н.р.:
національно-патріотичне виховання - виховання громадянина-патріота України.
§
МЕТА: формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності із захисту еаціональних інтересів , цілісності. Незалежності України. Сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.
Приоритетним в національно-патріотичному вихованні – є формування цілісного ставлення до українського народу, Батьківщини, держави, нації.
Програма виховання учнів реалізується у процесі організації:
§ навчально-виховної діяльності;
§ позаурочної та позакласної діяльності;
§ позашкільної освіти;
§ роботи органів учнівського самоврядування;
§ взаємодії з батьками, громадськими організаціями, державними установами.
Форми діяльності у молодшому віці:
(початкова школа 1-4 кл.)
— ситуаційно-рольова гра,
— сюжетно-рольова гра,
— гра-драматизація,
— інсценування, гра-бесіда, гра-мандрівка,
— екскурсія, ігрова вправа, колективне творче панно,
— бесіда, тематичний зошит, ранок, свято, усний журнал,
— групова справа, оформлення альбому, уявна подорож, конкурси, ігри,
— школа ввічливості, демонстрація, розповідь, моделювання,
— вікторина, екскурсія, виставка малюнків, операція-рейд,
— виставка-ярмарок, перекличка повідомлень, добродійна акція,
— хвилини з мистецтвом, година спостереження, година милування,
— спортивні змагання, козацькі забави,
— театральна вистава, ляльковий театр,
— ведення літопису класного колективу, веселі старти, естафети,
— догляд за рослинами і тваринами.
Форми діяльності у підлітковому віці:
(Середня базова школа 5-8 кл.)
— година спілкування, класні збори, година класного керівника,
— анкета думок, зустріч, відверта розмова,
— просвітницький тренінг, ярмарок солідарності,
— конкурс, гра-експрес, спартакіада народних ігор,
— родинне свято, родинна вітальня,
— рольова гра, вікторина,
— веселі старти та естафети,
— колективна творча справа (КТС) (жива газета, випуск газети, свято-презентація, усний журнал та інше),
— проект, школа етикету, операція, виставка-конкурс,
— ведення літопису класного колективу,
— фестиваль, колективне ігрове спілкування,
— похід, спартакіада, турнір, гра-анкета, колаж,
— ігрова програма, пошукова гра, акція (милосердя, благодійна, екологічна та інші),
— екологічна стежка, художня галерея, конкурс-ярмарок,
— виставка творчих робіт, трудовий десант,
— конкурс-інсценізація, конкурсна програма, інтелектуальна гра тощо.
Форми роботи у старшій школі:
(базова школа 9 клас)
— диспут, брифінг, відверта розмова,
— етичний тренінг, ярмарок професій,
— конкурс, ділова зустріч, тестування,
— екологічний десант, турнір ораторів,
— моделювання розвивально-виховних ситуацій,
— музична вітальня, тематична дискотека, клуб веселих та кмітливих (КВК), шоу-програма, проект,
— благодійна акція, брейн-ринг, сократівська бесіда, телефон довіри, філософський стіл,
— складання індивідуальних програм саморозвитку, дебати,
— похід, екскурсія, бенефіс, колаж, бал, презентація,
— агітбригада, прес-шоу, теле-ревю,
— аукціон, десант, експедиція (фольклорна, краєзнавча та інші), вечір (поезії, пам 'яті та інші),
— круглий стіл, прес-конференція, фоторепортаж,
— мобільний консультаційний пункт, презентація-захист,
— інтернет-форум, відкрита кафедра, вернісаж:,
— творчий портрет, школа лідера, театральна вистава,
— мистецькі шкільні колективи (театральні, хорові, хореографічні),
— тематичний діалог, конкурс творчих робіт,
— проектна діяльність,
— поетична вітальня, самотестування,
— публіцистична вистава,
— волонтерський рух учнівської молоді,
— експедиція, літопис класного колективу,
— конкурсна програма, вікторина, нтелектуальна гра,
— трудові загони, табори праці та відпочинку,
ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ
НА 2017 – 2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
У 2017 – 2018 навчальному році педагогічний колектив школи розпочинає роботу над І етапом
НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ ПРОБЛЕМИ ШКОЛИ:
«Використання інноваційних технологій для формування ключових компетентностей учнів»
Виходячи з загальношкільної проблеми, перед педагогічним колективом постає
ВИХОВНА ПРОБЛЕМА ШКОЛИ:
«Формування в системі виховної роботи ключових компетентностей учнів: національно-патріотичної, соціальної, полікультурної, здоров’язберігаючої, культурно-дозвільної шляхом використання інноваційних технологій»
ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ в 2017 - 2022 н.р.
Діагностика переконує, що творчу діяльність учнів необхідно спеціально організовувати так, щоб навчання та виховання сприяло максимальному розвитку їх ключових компетентностей: мислення, пізнавальних здібностей, самостійності. Тому педагогічний колектив школи визначив
ЗАВДАННЯ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОБЛЕМИ:
- Дослідження реального рівня педагогічної майстерності, потреб та інтересів як усього колективу, так і кожного учителя зокрема.
- Аналіз виховної роботи школи за навчальний рік;
- Вивчення рівня вихованості школярів з усіх напрямків, їх розвитку;
- Відвідування позакласних заходів, виявлення професійного рівня вчителя;
- Анкетування, діагностування вчителів з метою виявлення рівня їхньої професійної кваліфікації;
- Формування науково-методичної проблеми, обґрунтування її актуальності:
· Обговорення методичної проблеми на засіданні педради;
· Затвердження проблеми педрадою.
- Теоретичне обґрунтування проблеми:
· Вивчення науково-методичної літератури з даної проблеми
· Ознайомлення учителів із досягненнями педагогічної науки, новими педагогічними технологіями.
- Підготовка та проведення засідань педагогічних рад:
· «Компетентний учитель – запорука реалізації компетентнісного підходу до сучасного навчально-виховного процесу».
· «Інтерактивні технології інноваційного навчання та їхня роль для формування ключових компетентностей учнів».
- Визначення провідних напрямків діяльності ШМО класних керівників щодо питань реалізації загальноосвітньої методичної проблеми.
- Визначення стану виховної діяльності вчителів. Організація взаємовідвідувань виховних заходів.
ЦІЛІ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОБЛЕМИ:
1. Формування індивідуальної, ефективної системи виховної педагогічної діяльності вчителя.
· Збагачення знань педагогів (предметних, методичних, дидактичних, психологічних);
· Розвиток світогляду, ціннісних орієнтацій, що відповідають завданням школи;
· Розвиток мотивів творчої діяльності (потреба у нововведеннях, у творчому характері роботи).
2. Формування цілісного педагогічного колективу.
· Вироблення єдиного педагогічного кредо, традицій;
· Організація діагностики реальних навчальних можливостей, потреб, запитів учителів;
· Контроль та аналіз навчально-виховного процесу та його результатів;
· Виявлення, узагальнення, поширення педагогічного досвіду, обмін методичними знахідками;
· Стимулювання творчості та ініціативи членів педагогічного колективу;
· Залучення учителів до науково-експериментальної роботи.
3. Забезпечення зв’язків школи як системи із педагогічною наукою:
· Творче осмислення соціального замовлення, нових нормативних актів і документів, доведення їх змісту до свідомості кожного педагога;
· Упровадження досягнень передового педагогічного досвіду в педагогічну діяльність;
· Впровадження та використання досягнень психолого-педагогічної науки.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:
- Удосконалення змісту, форм і методів внутрішньо шкільної виховної роботи.
- Підвищення професійної компетентності, творчого потенціалу педагогів.
- Стимулювання творчості, ініціативи членів колективу.
- Використання набутого досвіду на практиці.
- Поширення за межами школи кращого досвіду.
- Підвищення рівня навчальних досягнень, вихованості, розвитку учнів.
- Створення сприятливих умов для всебічного гармонійного розвитку учнів.
- Збільшення кількості призових місць на учнівських творчих конкурсах, змаганнях.
- Розвиток творчих можливостей учнів та вчителів.
- Збільшення кількості друкованих учнівських та учительських робіт.
ПОЕТАПНА РЕАЛІЗАЦІЯ
НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ ПРОБЛЕМИ ШКОЛИ:
(виховна робота)
І. ЕТАП: ПІДСУМКОВИЙ
ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ: березень 2017 р. - серпень 2018 р.
Мета: сформувати особистісну потребу та психологічну готовність педагогів для підвищення професійної компетентності та роботи над єдиною науково-методичною проблемою школи.
Зміст роботи:
1 Аналіз результатів виховного процесу для виявлення загальних та окремих аспектів науково-методичної роботи;
2.Дослідження реального рівня педагогічної майстерності, потреб та інтересів як усього колективу, так і кожного учителя зокрема.
- Аналіз виховної роботи школи за навчальний рік;
- Вивчення рівня вихованості, та розвитку учнів;
- Відвідування позакласних заходів, виявлення професійного рівня вчителя;
- Анкетування, діагностування вчителів з метою виявлення рівня їхньої професійної кваліфікації;
- Формування науково-методичної проблеми, обґрунтування її актуальності:
· Обговорення методичної проблеми на засіданні педради;
· Затвердження проблеми педрадою.
- Теоретичне обґрунтування проблеми:
· Вивчення науково-методичної літератури з даної проблеми
· Ознайомлення учителів із досягненнями педагогічної науки, новими педагогічними технологіями.
- Підготовка та проведення засідань педагогічних рад: «Основні напрямки розвитку інноваційних процесів у школі»; «Упровадження новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у навчальний процес»; «Атестація педагогічних кадрів як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителів»
- Визначення провідних напрямків діяльності ШМО класних керівників щодо питань реалізації загальноосвітньої проблеми.
- Організація взаємовідвідувань виховних заходів.
- Організація самоосвітньої роботи педагогів з визначеної проблеми.
- Підбиття підсумків І етапу роботи щодо реалізації проблеми школи.
Форми роботи:
- Оперативна нарада:
- Аналіз і обговорення діагностичних анкет педпрацівників;
- Самоосвіта
- Оформлення виставки наукової і науково-методичної літератури матеріалів з обраної теми
Очікувані результати:
- Психологічна готовність вчителів школи до роботи над втіленням єдиної науково-методичної проблемної теми, підвищення професійної компетентності шляхом використання інноваційних технологій;
- Розробка і затвердження планів роботи щодо реалізації проблемної теми на 2017 – 2018 навчальні роки;
- Сформованість уяви про зміст та структуру професійної компетентності щодо можливості використання в роботі інноваційних технологій.
Цілі і завдання виховної роботи педагогічного колективу:
- Виховання моральних якостей особистості учнів на засадах загальнолюдських цінностей.
- Розвиток і виховання соціально – адаптованої, свідомої, духовно багатої творчої особистості .
- Створення умов для всебічного розвитку особистості;
- Удосконалення форм і методів внутрішкільної виховної роботи;
- Формування у учнів потреб і навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя;
- Реалізація програми самоосвітніх навичок і умінь в позакласній роботі.
- Продовження здійснення впровадження компетентнісно – орієнтованого підходу у виховній роботі.
- Створення умов для самореалізації творчого та професійного визначення кожної дитини.
- Враховування наступністі у смисловій єдності понять «виховний напрямок» та «ціннісне ставлення» в таких співвідношеннях:
§ у заходах громадянського, історико-патріотичного, правового виховання реалізовувати засади ціннісного ставлення особистості до громади,
суспільства, Батьківщини;
§ у заходах родинно-сімейного , морально-етичного виховання реалізовувати засади ціннісного ставлення до життя людини, сім’ї, загальнолюдських духовних надбань;
§ у заходах щодо здорового способу життя – ціннісне ставлення до власного здоров’я ;
§ у заходах щодо сприяння особистісному розвитку та обдарованості дитини – ціннісне ставлення до всебічного розвитку особистого «я»;
§ у заходах художньо –естетичного виховання – ціннісне ставлення до мистецтва;
§ у заходах екологічного виховання – ціннісне ставлення до природного середовища;
§ у заходах трудового та профорієнтаційного виховання - ціннісне ставлення до праці та вибору професії;
§ у заходах превентивного виховання – ціннісне ставлення до законодавчих норм життя людини та суспільства.
Цілі і завдання виховної діяльності класного керівника
в учнівському колективі:
- Виховання самодостатньої особистості через виховну систему життєвого самовизначення. Формування у учнів ключових компетентностей.
- Виховання патріотичних почуттів та національної свідомості.
- Виховання навичок колективізму та згуртованості .
- Сприяння пробудженню інтересу до самоосвітньої діяльності та виховання відповідального ставлення до навчання .
- Виховання свідомої дисципліни.
- Виховання прагнення до успіхів у навчанні.
В Е Р Е С Е Н Ь
Місячник ОХОРОНИ ПРАВ ДИТИНСТВА Місячник ПРОФІЛАКТИКИ ДТП «УВАГА, ДІТИ НА ДОРОЗІ»
|
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
ПревентивнеНаціонально-патріотични |
01.09. -02.09 |
СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА Перший урок “Моя Батьківщина - Україна”. Видача підручників. Бесіда “Правила користування підручниками”. 02.09-День закінчення ІІ Світової війни. ДЕНЬ МІСТА День визволення Слов’янська |
Нарада при директорі: -Про ведення шкільної докум. -Про организацію роботи с неблагонадійними. ТК: відвідування учнями школи -ФК Стан роботи бібліотеки |
Повторення правил безпечної поведінки на вулиці і в школі НД: проведення бесід на інст.з БЖД |
Соціальний аналіз родин Обмін враженнями від літніх канікул “Добре, що є канікули” |
|
Історико-патріотичний |
04.09. – 08.09 |
Вікторина “Слов’янськ у ІІ Світовій війні” Конкурс малюнка «Ми живемо в Україні» 08.09-День визволення Донецької області 72 річниця визволення Донбасу Операція “НЕЗАБУТНІ МОГИЛИ” Інноваційний проект «Моє місто мій дім» |
Нарада при директорі: -Про организацію робот ГПД; -Соціальний захист учнів -Про роботу Ради профілакт. ТК:Про роботу з питань охорони прав дитинства
|
Повторення ПРАВИЛ ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ Бесіда : «Як правильно збирати мусор» |
Батьківські збори “Роль сім’ї у вихованні моральних якостей дитини” |
|
Здоровий спосіб життя
|
11.09–15.09 |
ТИЖДЕНЬ БОЙОВОЇ СЛАВИ Операція “Ранок ветерана” Класна година: Зустріч з ветераном ВВв Відвідування шк. музею Бойової слави. Бесіда: “Мої права і обов’язки» Олімпійський тиждень 10.09. – День фізкультури і спорту |
Засідання Ради профілактик - Уточнення списків постанови на облік. - Корекція картотеки обдарованих та здібних дітей
|
РЕЙД– МІСЯЧНИК “УВАГА! ДІТИ–НА ДОРОЗІ” Практичне заняття: “Я – пішоход”. |
Педагогічні поради “Як допомогти у навчанні”. Конкурс творчих робіт дітей і вчителів до Дня міста |
|
Трудовий Профорієнтаційний |
18.09 - 23.09 |
Інтелектуальна гра “Із історії Слов’янська” Конкурс малюнків “МОЄ МІСТО” Кл. година: “Що таке добре, що таке погано”. 21.09 – Міжнародний день миру. 22 вересня – День партизанської слави.
|
Оперативна нарада при директорі:«Мета, засоби та основні напрямки виховної роботи в 2016 - 2017 н.р.» -Про роботу шкільної б-ки |
Бесіда: “Небезпечний маршрут із школи додому”. |
”. Індивід. бесіди з батьками обдарованих та здібних дітей (програма «В кожній дитині сонце») |
|
Морально-етичний Художньо-естетичний |
25.09-29.09 |
Бесіда з питань правового виховання: “Закон на захист прав та інтересів дитини”. ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ. Випуск стінгазети, вітальних телеграм. Підготовка до концерту.Акція «Вчитель не може бути самотнім» 01.10-Міжнародн день людей похилого віку 29-30.09 – вшануання жертв Бабиного Яру. |
Виявлення зайнятості учнів у гуртках. Анкетування та бесіди: “Мій вільний час ТК: Організація шкільного самоврядування. Організація спорт. шк..заходів
|
Програма «КОЗАЧИЙ ГАРТ» Аналіз показників здоров’я учнів. ”
|
Батьківський рейд “Зовнішній вигляд учня» |
Ж О В Т Е Н Ь
Місячник ПРОФІЛАКТИКИ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ |
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Превентивний Морально-етич Національно-патріотичний |
02.10 – 06.10. |
02.10 – Міжнародний день ненасильства Виставка “Моя улюблена книжка” 8 жовтня – День юриста 02-07.10 – 27 річниця Студентської революції на граніті. Тиждень географії Стіннівки |
Нарада при директорі: -Про проведення атестації вчителів. ТК Адаптація учнів 5 кл. ТК: Організація та якість загальношкільних заходів (КРК) Підготовка до педради |
Прийняти участь у конкурсі малюнків : “Вогонь – мій друг! Вогонь – мій ворог!” Компл-узагальн.ТК: Попередж. травматиз, БЖД учнів (наказ) |
Педагогічні рецепти “Загроза шкідливих звичок” |
|
Нац-патріотичн Екологічний |
09.10 – 13.10. |
14.10 – День Захисника України День українського козацтва Шкільне свято «Козацькому роду нема переводу» Кл. вих.. години:”Що значить бути бережливим Тиждень ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ Інноваційний міжнародний проект «Моя енергозберігаюча школа » |
-Про проведення заходів з ОП. .Оформлення документації з ОП та обладнання учбових кабінетів. ПК Кл.і кер., що потребують допомоги (Шемігон А.М.) |
Індивідуальні бесіди ................................. Компл-узаг. ТК: Стан роботи з реалізації напрямків ВР здоров’язберіг.) довідка |
Година питань та відповідей “Що заважає дитині добре навчатися.” |
|
Обдарована дитина Здоров’язберігаючи |
16.10-20.10 |
Обласна виставка робіт ОТМ «Дитячі фарби Донеччини» Робота з обдарованими дітьми, розвиток особистотсті. Олімпіади. К А Н І К У Л И (за окремим планом)
|
· Педрада «»; ТК: План роботи на канікули |
|
Відвідування сімей з метою вивчення побутових умов
|
|
Історико-патріотичний Художньо-естетичний |
23.10 – 27.10. |
Кл.години присвячені 73 річниці визволення України від німецьких загарбників : 28.10. “Вони захищ нашу землю – землю наших батьків.” Свято “В гостях у осені”. Виставка “Дари осені”. Загальношкільн конкурс «Золотий мікрофон.» |
Компл-узаг. ФК: Стан роботи з реалізації напрямків ВР (трудовий,профорієн) звіт |
Оновлення класних куточків. Відпрацювання евакуації при пожежі. (бесіда, практ. заняття) |
Індивідуальні бесіди ................................. .................................. Конс психолога з питань адаптації першокласників |
|
Морально-етичний Здоров’язберігаюче |
30.10 – 3110 |
АКЦІЯ МИЛОСЕРДЯ “ЛЕЛЕЧЕНЯ ДОБРА” Виготовлення іграшок та збирання речей та коштів для вихованців інтернатів та школи сліпих дітей Класна година: “Дарити радість та добро – велике щастя”
|
Нарада при директорі: -Планування работи на канікули. -Про стан відвідування учнями школи. |
Комплексна бесіда: ”Правила безпечної поведінки під час осінніх канікул”. |
Відвідування сімей з метою вивчення побутових умов Генеральне прибирання кл. кімн |
Л И С Т О П А Д
Місячник ПРОФІЛАКТИКИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ НАРКОМАНІЇ ТА ТАБАКОКУРІННЯ |
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Морально-етичний Громадський |
01.11– 10.11. |
Тиждень ІНФОРМАТИКИ Тиждень робітників МНС ”.... Акція «Живи, книга» Акція “ІГРАШКА ДЛЯ ДРУГА” Тиждень знань з основ БЖД 9 листопада-День Петра Яцека. (за окремим планом) |
Нарада при директорі: (методична) «Розвиток особистості кожного учня і підвищення творчої активності обдарованих дітей» - Поповнення банку даних.
|
Зустріч з медсестрою школи. Бесіда: “Туберкульоз і ХХ1 століття” Перегляд фільму |
Педагогічні рецепти “В кожній дитині сонце” |
|
Національно-патріотичний Художньо-естетич |
13.11. – 17.11. |
Тиждень Української писемності по Донеччині. (10.11.2017) Виховна година. “Мої перші досягнення у цьому навчальному році” Тиждень МУЗИКИ... Тиждень НАРОДОЗНАВСТВА 16.11. – Міжнародний день толерантності 16.11 – Міжнародний день відмови від паління |
Презентація збірки методично-дослідницьких наробок «Виховуємо громадянина-патріота» ТК Стан виконання виховного плану 1-9 кл. Відвідування кл. заходів (Наказ) ПК ФК Вивчення роботи кл.кер.,вихователів 1-4 кл. |
Бесіда “Профілактика туберкульозу” Операція “Чисті руки” |
Психолого – педагогічне заняття “Вільний час вашої дитини”. |
|
Здоровий спосіб життя Художньо-естетичн |
20.11. – 24.11. |
Класні години – диспути: “Кого називають толерантним?” 20.11 – Всесвітній день боротьби з наркоманією тютюнопалінням. (за окремим планом) Рейд “Електрична лампочка” Операція “Жодної щілини 21.11 – День гідності та свободи |
Засідання Ради профілактики Теоретичний семінар «Форми та методи формування національної свідомості та самосвідомості учнів» ПК ТК Контроль за ВР вчителів, що атестуються (Коваленко Г.О. (довідка)) |
Бесіда з профілактики табакокуріння та вживання алкоголю Перегдляд фільму 20.11-всесвітній день боротьби з курінням |
Індивідуальні бесіди
Консультації практичного психолога |
|
Національно-патріотичний
|
27.11. – 30.11. |
Тиждень державності. 21.11 – День гідності та свободи (за окремим планом) 4 субота листопада-День пам’яті жертв голодомору 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. (співбесіда) Обласний конкурс дитячих робіт з ОТМ «Позашкілля Донеччини презентує» |
Нарада при директорі: · - Про результати адаптації учнів 1-х і 5-х класів. · Робота з обдарованими дітьми
|
Бесіда: “Де і як можна гуляти “.
|
Акція “Доброта та милосердя народжується у сім’ї” Індивідуальні бесіди “Як живе твій підручник?”.
|
Г Р У Д Е Н Ь
Місячник БОРОТЬБИ ЗІ С Н І Д ом |
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Національно-патріот Здоров’язберігаючий |
01.12 – 08.12 |
06.12-День Збройних сил України Конкурс «Маю честь» 1 грудня – Міжнародний день боротьбі зі СНІДом. Класна година: “СНІД – чума ХХ століття”. «СНІД та заходи запобігання захворюванню.» в рамках програми «Рівний рівному».
|
Нарада при директорі: -. Про роботу учителів-предметників зі щоденниками учнів 5-9 класів Теоретичний семінар «Формування громадянської свідо-мості в умовах укр. державотво-рення шляхом поєднання традицій-них та новітніх педтехнологій» |
Бесіда-анкетування: “Як можна захворіти СНІДом “. |
Батьківський рейд “Стан підручників та зошитів.” |
|
Екологвчний Громадянський Правовий |
11.12 – 15.12 |
Тиждень ПРАВА (за окремим планом) 10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини. 14.12-День вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АС
|
Засідання Ради Профілактики ТК Участь батьків у виховному процесі (ШМО протокол) |
Бесіда: “Обережно – крига”.
|
Акція “Як живеш, підручник» Консультації психолога з питань адаптації учнів 5 класу |
|
Родинно-сімейний Худ-естетичн |
18.12 – 22.12 |
Профорієнтаційна робота. Кл. години, Конкурс малюнків на тему: “Ким я буду, коли виросту” 19.12-День Святого Миколая Випуск Новорічної стінгазети, Новорічних вітальних телеграм.Конкурс Новорічної іграшки. Прикрашення класної кімнати. |
Підготовчий період до педради «Професійна компетентність учителя» Анкетування, виступи ТК: Організація та якість загальношкільних заходів (КРК) |
Бесіда: “Біля новорічної ялинки”
|
Батьківські збори “Мої успіхи у навчанні за 1 семестр” |
|
Художньо-естетичний |
25.12-29.12 |
Класний час: “Мої досягнення у І півріччі”. 26.12 – День подарунків. СВЯТО НОВОГО РОКУ. «БІЛЯ НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ» КОНКУРС Новорічної іграшки.
|
Нарада при директорі: -Планування роботи на канікули. -Про стан відвідування учнями школи. -Проведення бесід та інструктажів з БЖ. |
Комплексна бесіда: ”Правила безпечної поведінки під час зимових канікул”. |
Засідання батьківського комітету “Підготовка до Новорічного свята” |
|
|
30.12.
|
К А Н І К У Л И(за окремим планом) |
ТК: Організація спортивних шкільних заходів (наказ) ТК: План роботи на канікул |
|
Відвідування сімей на дому:
|
С І Ч Е Н Ь
Місячник П Р А В А |
Напрямки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Обдарована дитина |
02 –09.01 |
К А Н І К У Л И(за окремим планом) |
Педрада «Формування компетент-ностей саморозвитку і самоосвіти в умовах реалі-зації навчально-виховного процесу школи» |
ТК: Про роботу з питань охорони прав дитинства (наказ) |
Відвідування сімей на дому:
|
|
Превентивний Правовий Громадський |
10.01. – 19.01. |
Класна година: “Конституція України. Твої права та обов’язки.” Розмова – диспут: «Чи треба бережливо ставитись до підручника та книжки» Бесіда “Право дітей на відпочинок”. “Закон охороняє твоє здоров’я” |
Нарада при директорі: -Аналіз ВР школи за I семестр та задачі на II семестр. -Робота предметних гуртків та гуртків по інтересам. ПК Класні керівники, що потребують допомоги (Лізенко Н.П.) |
Бесіда: “Зимові розваги – це не завжди безпечно “.
Дитячий травматизм. Повторення правил безпечного руху «Шлях до школи» |
Засідання батьківських комітетів. “План роботи на II півріччя навчального року.” |
|
Громадянський Художньо-естетичний |
22.01. – 26.01. |
День Соборності України - 22.11
ТИЖДЕНЬ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ Прийняти участь у фестивалі танцю та пісні «УКРАЇНА МАЄ ТАЛАНТ Класна година: “Моє навчання - моя праця. Як я працював у тому році.” Акція “Як живеш, підручник Підготовка до фестивалю “Україна має талант”
|
Нарада при директорі: -Про роботу РП на ІІ півріччя..ТК: Стан роботи з дітьми “групи ризику”. ВШК: Про стан роботи шкільної бібліотеки. Наказ. ТК: Стан розвитку учнівського самоврядування (НД протокол) |
Ділова гра : «Ти - пішоход». Огляд печаті. Інформація про нещасні випадки на льоду. |
Індивідуальні бесіди
Консультації практичного психолога |
|
Національно-патріотичний |
29.01. – 31.01. |
27.01 – День пам’яті жертв Холохоста (бесіди,класні гдини) 29.01 – День пам’яті героїв КРУТ !00 років бою під Крутами Конкурс малюнків “ДИВОЦВІТ”. Підготовка до фестивалю “Зірки та зірочки “. Бесіда “Що таке бути ввічливим”.
|
ШМО кл. керівників. Круглий стіл «Громадянське виховання учнів як соціальна проблема» . |
Бесіда : «Грип та його наслідки. Профілактика грипу.» |
Рейд батьківського комітету “У школу без запізнень” |
Л Ю Т И Й
Двомісячник ПО ПРОФІЛАКТИЦІ ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД УЧНІВ
|
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Екологічний Здоров’язбері-гаючий |
01.02. – 09.02. |
Бесіда – диспут «Незнання закону не звільнює від відповідальності перед законом.» ТИЖДЕНЬ ЕКОЛОГІЇ Операція “Допоможи птахам “ Реалізація проекту «Моє місто-мій дім»
|
Тестування обдарованих та здібних дітей з питання наявності труднощів у навчанні ПК ФК Вивчення роботи кл.кер.,вихователів 5-8 кл. |
Виготовлення годівниць для птахів. Гра – диспут: “Як правильно безпечно вчитись”
|
Консультації для батьків учнів, що мають навчальний рівень знань |
|
Художньо-естетичний Родинно-сімейний |
12.02. – 16.02. |
15.02 – День пам’яті воїнїв-інтернаціоналістів Тиждень сімейного виховання Класна година: “Гарному роду нема переводу” Конкурс фотографій “Моя сім’я” Виставка «Світ захоплень моєї родини» День Святого Валентина Концертна програма. |
Засідання Ради Профілактики. Засідання ШМО кл. кер. Аналіз результатів роботи з батьками. ТК: Організація та якість загальношкільних заходів (КРК) |
“Про поведінку під час перерв”. Бесіда: “Профілактика грипу та простудних захворювань” |
Індивідуальні бесіди ................................. .................................. Консультації практичного психолога |
|
Громадянський патріотичний |
19.02. – 23.02. |
20.02-День Героїв небесної сотні (класні години) Класна година: “Моя країна – Україна. Державні символи України”. Класна година: “День захищали Україну” Конкурсна програма “Нумо, хлопці” День рідної мови – 21.02 (за окремим планом Гурток «Берегиня»)
|
Нарада при директорі: -ОП та ТБ -Аналіз результатів роботи з батьками. -Про відвідування та успішність учнів.5-9 кл. Індивідуальна робота з учнями, схильними до правопорушень. |
Вікторина: “Як не можна гратися зимою” Компл-узаг. ФК: Стан роботи з реалізації напрямків ВР (здоров’язберіг.) звіт |
Зустріч з лікарем “Стан здоров’я дітей. Профілактика захворювання.” |
|
Громадянський Художньо-естетичеий |
26.02. – 02..03. |
25.02.2018-тризуб-офіційний герб УНР
Тиждень сімейного виховання 8 БЕРЕЗНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ Конкурсна програма «Нумо, дівчата» Концерт до свята 8 БЕРЕЗНЯ
|
- Про стан ведення щоденників1-4 класів. ТК: Організація спортивних шкільних заходів (наказ, КРК) Компл-узаг. ФК: Стан роботи з реалізації напрямків ВР (екологічний) довідка |
Бесіда: “Обережно – бурульки”
|
Лекція “До остатку віддати себе дітям “ (Обов’язки батьків) |
Б Е Р Е З Е Н Ь
Двомісячник ПО ПРОФІЛАКТИЦІ ПРАВОПОРУШЕНЬ СЕРЕД УЧНІВ
|
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Національно-патріотичний БЖД |
05.03 – 09.03. |
01.03. – Всесвітній день цивільної оборони 09.03 – День народження Т.Г.Шевченко Участь у шкільному святі «Шевченківські дні» (за окремим планом) ТИЖДЕНЬ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ Класна година: Мій дім – моя родина. Що я знаю про свої корені?”. Конкурс малюнків «Мій сімейний герб» |
Нарада при директорі: -Про работу над проектом річного плану на 2015 –2016 навчальний рік..
|
Вікторина: “Що я знаю про здоровий спосіб життя “ |
Консультації Виставка сімейних газет ”Моя родина і я” |
|
Художньо-естетичний Родинно-сімейний |
12.03. – 16.03. |
14.03 – День українського добровольця Акція «Як себе почуваєш, підручник» Бесіда – диспут «До чого приводять правопорушення» Засідання Ради Профілактики |
ШМО кл. керівників. Семінар «Механізми формування патріотичного потенціалу сучасної молоді» ПК ТК Контроль за ВР вчителів, що атестуються (Кривуля Н.М. (довідка)) |
Бесіда: “Бережи зір” Ділова гра “СПАСИБІ! НІ!” Співбесіда – диспут про шкідливі звички. Гра «Добре чи погано»
|
Участь у святкуванні “8 БЕРЕЗНЯ – міжнародне жіноче свято “. |
|
Превентивний Історико-народознавчий |
19.03 – 23.03. |
Виховна година: “Хата моя без рушників, що родина без дитини”. Бесіда «Правопорушення та їх наслідки» Акція милосердя «Від серця до серця». (допомога вчителям - ветеранам) 20.03 – Всесвітній День Землі 22.03 – Всесвітній день водних ресурсів Тиждень біології |
Абетка самоосвіти “Як правильно організувати повторення навчального матеріалу”. ТК: План роботи на канікули |
24.03 – Всесвітній день боротьби з туберкульозом Гра – диспут: “ Чи вмієш ти правильно доглядати за зубами?” |
Батьківські збори “Виховання відповідальності .Загроза негативних звичок.” |
|
Нац-патріотичн Художньо-естетичний |
26.03. – 30.03. |
26.03 – День національної гвардії України. Класні години,виготовлення листівок. Змагання юнаків «Маю честь» 27.03 – Міжнародний День ТЕАТРУ Конкурс «Майстер слова», «Юні театрали» |
Засідання Ради Профілактики. Постанова та зняття з внутрішкільного обліку. ТК Стан виконання виховного плану 1-9 кл. Відвідування кл. заходів (Наказ) |
Співбесіда: «Як можна уникнути захворювання туберкульозом». Компл-узаг.ТК: Попередж.травматиз, збереження життя та здор. учнів (наказ) |
Індивідуальні бесіди
Консультації практичного психолога |
К В І Т Е Н Ь
Місячник ОХОРОНИ ПРАЦІ, БЛАГОУСТРОЮ |
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Здоров’язберігаючий |
02.04. – 06.04. |
«МОЇ ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ.» Вивчення правил та інструкцій з ОП ТИЖДЕНЬ КНИГИ. Бесіда–диспут : “Моя чарівна країна Читалія.” Виставка книжок «Книжковий скарб» РЕЙД «День відкритих портфелів» 04.04-Міжнар. день з питань мінної безпеки 06.04-Міжнародний день спорту 07.04-Всесвітній день здоров’я Спортивні змагання «Рух заради здоров’я» |
Нарада при директорі: Про роботу МО класних керівників та вихователів ГПД. -Підготовка до проведення дня ЦО ПК ФК Вивчення роботи кл.кер.,вихователів 9 кл. Рейд «Живи, книга» |
7 квітня – Всесвітній день Здоров’я Бесіда: “Обережно – бродячи тварини” Конкурс малюнків: Безпечну поведінку під час прогулянок “Так не можна”. |
Батьківський рейд “Зовнішній вигляд учня”. Акція “Як живеш, підручник ?”
|
|
Трудовий, екологічний |
09.04. – 13.04. |
15.04 – День екологічних знань. 16.04 - ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ Виховна година: «А вже весна, а вже красна». Конкурс малюнків «Природа співає» Операція «Чисте подвір’я» Підбиття підсумків реалізації проекту «Моє місто-мій дім» |
ШМО кл. керівників. Анкетування: «Необхідність самоосвіти для здійснення НВП в сучасних умовах». ФК Стан роботи бібліотеки (довідка) |
Гра – диспут: «Вогонь – друг, вогонь – ворог» ) |
Педагогічні поради “Як виховувати у дітей самостійність “. |
|
Превентивне |
16.04. – 20.04. |
Проведення Дня ЦЗ
К А Н І К У Л И
|
Педрада «Колективний досвід роботи щодо впровадження компетентніс-орієнтованого навчання і виховання та створення умов для самореа-лізації учня і учителя.» |
Комплексна бесіда: ”Правила безпечної поведінки під час весінніх канікул”. |
Індивідуальні бесіди з батьками обдарованих дітей Відвідування сімей на дому: |
|
Екологічни Й Громадс2ьки |
23.04. –27.04 |
22.04 – День Матері-Землі (ООН) Тиждень географії 26.04 – річниця Чорнобильської катастрофи Виховна година «Чорнобильські уроки» СВЯТО ПАСХИ Виховна година: “Великдень яскравий та світлий “ Українські писанки. ,Конкурс писанок) 28.04-Всесвітній день охорони праці |
ВШК: Підсумки контролю за виконанням виховних планів, веденням документації. ТК: Організація та якість загальношкільних заходів (КРК) |
Вікторина: “Правила поведінки на річці та біля водоймищ” Бесіда : “Отруйні рослини”. 28.04 – Всесвітній день Охорони праці |
Педагогічні поради “Як зберегти здоров’я дитини” |
Т Р А В Е Н Ь
Місячник ОХОРОНИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ |
Напрям ки |
Дата |
Планування роботи з класним колективом |
Робота з педколективом, методична робота, контроль |
Охорона життя та здоров’я |
Планування роботи з батьками |
Національно-патріотичний |
30.04 .- 04.05. |
08.05 – Міжнародний День Матері 08.05 – День примирення СВЯТО ДНЯ ПЕРЕМОГИ Вих. година «Поклонимся великим тем годам Концертна програма “НИКТО НЕ ЗАБЫТ, НИЧТО НЕ ЗАБЫТО” Участь в мітінгу-реквиєму. Екскурсії в шкільний Музей Бойової Слави Мітинг біля Вічного вогню СЗТМ «Ми пам’ятаємо!» |
Нарада при директорі:
Компл-узаг. ФК: Стан роботи з реалізації напрямків ВР (військово-патріотичний) звіт |
Бесіда: “Мій режим дня “ |
Батьківський рейд “Стан шкільної меблі”. |
|
Морально-етичний Громадянський |
07.05 – 11.05 |
15.03 – День пам’яті жертв політрепресій ТИЖДЕНЬ ВИВЧЕННЯ ПРАВИЛ ЕТИКЕТУ Ділова гра – конкурс “ЕТІКЕТ від А до Я “ Диспут : «Чи можна вважати нас ввічливими» 18.05-річниця депортації Кримських татар. 20.05 – День Європи |
ФК Дотримання правил безпеки під час проведення виховних заходів (КРК протоколи) ФК: Вивчення с-ми ВР кл.кер. Коваленко Г.О., Кривуля Н.М. (Протокол) |
Ділова гра : “Весела перерва” (Повторення правил поведінки під час перерви). |
Педагогічні консультації “Особливості виховання у під ростковому віці” |
|
Екологічний |
14.05. – 18.05. |
21.05 – День Вишиванки Робота над ІІ етапом проекту «Прикраса чи оберіг» Урок – екскурсія “Ми твої діти, земля українська “ Класні портфоліо Підбиття підсумків. |
ТК Участь батьків у виховному процесі (ШМО протокол) ТК: Організація та якість загальношкільних заходів (довідка) |
Анкетування “Мої літні канікули” Організація літнього оздоровлення дітей пільгової категорії |
Засідання батьківськ. комітету “Проведення ремонтної кампанії” Генеральне прибирання класів |
|
Національно-патріот. |
21.05 – 25.05. |
24.05 – День національної писемності і культури Загальношкільне свято «С кожній дитині сонце» Тиждень знань з основ БЖД |
ТК: Організація спортивних шкільних заходів (довідка)
|
Комплексна бесіда: ”Правила безпечної поведінки під час літніх канікул”.
|
Батьківські збори “Підсумки навчального року.”
|
|
|
|
28.05 |
СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА Класні години “Я став на рік дорослішим. Мої досягнення у навчанні”. |
ТК: Участь у міських конкурсах та змаганнях (довідка). |
Ремонт та здача підручників |
План роботи ремонту кл. кімнат |
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ТА ПРИОРИТЕТНІ НАПРЯМИ РОБОТИ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
ВИМОГИ ДО ОСОБИСТОСТІ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
- Суспільно – гуманістична спрямованість
- високий рівень самовідданості та національної свідомості;
- усвідомлення громадського обов’язку, високий рівень політичної культури та культури міжнаціонального спілкування;
- високий рівень моральної вихованості;
- соціальну активність і відповідальність;
- володіння навичками суспільно – гуманістичної роботи вмінням творчо працювати, використовувати й цінувати колективний досвіт, критично оцінювати досягнуте;
- володіння вмінням брати участь у співпраці, співтворчості;
- здатність до прояву громадянської активності на благо суверенної України.
2.Професійно – педагогічна спрямованість:
- розуміння соціальної ролі педагогічної професії, інтерес до дитини як суб’єкта діяльності, вміння розуміти Ії потреби й особливості, складність і неоднозначність внутрішнього світу;
- педагогічна спостережливість;
- педагогічний такт.
3. Високий рівень педагогічної майстерності:
- знання основ предмета, завдань і категорій педагогіки;
- знання вікових, анатомо – фізіологічних та психічних особливостей розвитку учнів, соціального формування особистості, розуміння суті, мети, завдань, форм і методів виховання;
- знання індивідуально – психологічних та індивідуально – типологічних особливостей вихованців;
- володіння вміннями і навичками організації виховної діяльності школярів, визначення рівня вихованості учнів, вміннями проектування розвитку особистості в колективі, планування відбору , узагальнення навчально – виховного матеріалу;
- володіння прийомами і засобами педагогічної техніки, вмінням встановлювати педагогічне доцільні взаємовідносини з окремими учнями, малими групами, учнівським колективом, вчителями, аналізувати свою діяльність і діяльність колективу, результати роботи.
ОСНОВНІ ФУНКЦІІ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
ОРГАНІЗАТОРСЬКІ:
· планування і організація всієї виховної роботи з класом;
· надання допомоги активу в організації класу;
· встановлення зв’язків з учнівським та педагогічним колективами, батьками, громад кістю;
· забезпечення єдності педагогічних умов до учнів;
· ведення документації в класі;
· сприяння розвитку самоврядування в колективі;
АНАЛІТИКО – УЗАГАЛЬНЮЮЧИ:
· сприяння всебічному розвитку учнів на основі вивчення і врахування їхніх індивідуально – психологічних особливостей;
КООРДИНАЦІЙНО – УЗГОДЖУЮЧИ:
· забезпечення узгодженості роботи учнівського, вчительського, батьківського колективів.
ПСИХОЛОГІЧНІ:
· встановлення довірливих стосунків із вихованцями, вміння знімати психологічне напруження в учнівському колективі.
СТИМУЛЮЮЧО – ГАЛЬМІВНІ:
· активізація чи гальмування учнівської діяльності залежно від її спрямованості.
ЗМІСТ РОБОТИ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
1. Вивчення учнів.
2. Об’єднання учнів у колектив.
3. Співпраця з дитячими та молодіжними організаціями.
4. Робота з батьками, громадськістю.
5. Співпраця з культурно – освітніми та позашкільними установами.
6. Співпраця з шкільним психологом.
7. Організація виховної діяльності: пізнавальної, трудової, художньо – естетичної, суспільно – гуманістичної, фізкультурно – оздоровчої, організаторської, ціннісно – орієнтаційної.
- Індивідуальна робота з учнями.
ЗМІСТ ВИХОВНОЇ РОБОТИ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
1. Виховання підростаючого покоління на засадах загально-людських цінностей, наступності духовного і морального досвіду українського народу.
2. Виховання високої моралі у підростаючого покоління, формування в нього українського менталітету на основі відродження національних традицій.
3. Створення необхідних умов для фізичного розвитку школярів, збереження та зміцнення їхнього здоров’я.
4. Духовно – моральне виховання , домінантою якого є орієнтація на загальнолюдські цінності.
5. Розвиток розумових і фізичних здібностей, формування високої пізнавальної культури, організація змістовного довкілля учнів.
6. Підготовка школярів до господарсько – трудової діяльності.
7. Створення умов до вільного вибору учнями світоглядних позицій, для самореалізації творчого та професійного визначення.
8. Гуманізація педагогічного процесу, демократизація стосунків у колективі.
9. Врахування інтересів дітей.
10. Організація роботи з батьками.
“ ЗОЛОТІ ПРАВИЛА” КЛАСНОГО КЕРІВНИКА
1. Учитель має бути особистістю, привабливою для дітей.
2. Учитель повинен викликати любов і повагу дітей до себе, якщо він сам любить, поважає кожну дитину та піклується про неї, у стосунках з нею чесний і відвертий.
3. Учитель має бути відвертим у стосунках з усіма учнями.
4. Учитель має бути веселим, жартівливим.
5. Учитель повинен раціонально використовувати свій час.
6. Учитель має бути доброзичливим.
7. Учитель має постійно самовдосконалюватися, розширювати свій кругозір.
8. Гасло вчителя: “Пізнай самого себе і допоможи в цьому своїм учням”.
9. Учитель повинен реалізувати індивідуальний підхід до дитини, вміти її вислухати, підтримати в ній вогник самоповаги.
10. Класний керівник має створити учнівський колектив, у якому панують доброзичливі стосунки, шанобливе ставлення один до одного.
11. Педагог повинен приймати тільки обдумані рішення.
12. Учителю слід любити й захищати дитину, поважати її почуття.
13. Учителю необхідно виховувати в дітей самодисципліну.
- Учитель – це та людина, яка любить дітей, володіє педагогічною майстерністю, постійно пробуджує в юному серці бажання бути сьогодні кращим, ніж учора, почуття поваги до самого себе.
1. ОРГАНІЗАЦІЙНА РОБОТА
№ |
З а х о д и |
Термін виконання |
Відповідальні |
Класи |
Відмітка про виконання |
1. |
Провести вибори членів учнівської ради самоврядування на поточний навчальний рік. |
До 10.09.2013. |
ЗВР Педагог-організатор |
5 - 9 |
|
2. |
Провести організаційны засідання ради самоврядування з розробки конкурсів «Учень року» та «Клас року». |
До 15.09. 2013 р. |
Шевченко А.О. Благушина І.Б. |
|
|
3. |
Обрати органи учнівського самоврядування в класах.
|
До 15.09. |
Кл керівники Пед. – орг. |
1 - 9 |
|
4. |
Сформувати склад ради профілактики правопорушень
|
До 20.09. |
ЗВР |
|
|
5. |
Організація внутрішньо шкільного контролю з виховної роботи (за окремим планом). |
До 20.06.2013 |
ЗД з НВР |
|
|
6. |
Організувати чергування учнів по школі
|
Постійно |
Пед.-організ. |
7 - 9 |
|
7. |
Організувати роботу гуртків, секцій, узгодити плани їхньої роботи
|
До 01.10 |
Керівники гуртків |
1 - 9 |
|
8. |
Сформувати загін ДЮП, ЮІР, санітарні пости. (Накази)
|
До 01.10. |
Магула А.Ю. медсестра |
8 - 9 |
|
9. |
Зібрати інформацію про зайнятість учнів у позаурочний час
|
До 01.11 |
Кл. керівники |
1 - 9 |
|
10. |
Організація роботи МО класних керівників. (за окремим планом) |
До 01.09. |
ЗВР Скида Н.М. |
|
|
11. |
Організувати роботу психолого – педагогічного семінару для класних керівників |
Протягом року |
ЗВР Скида Н.М. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. ПІЗНАВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ
№ |
З а х о д и |
Термін виконання |
Відповідальні |
Класи
|
Відмітка про виконання |
1. |
З метою розвитку в учнів інтересу до знань провести: а) День Знань б) шкільні та міські предметні олімпіади в) навчальні неділі з предметів: фізичного виховання «Козацькі розваги» українознавствава
музики
географії фізики інформатики тиждень книги іноземної мови
російської мови історії хімії правознавства тиждень прикладної творчості
української мови та літератури математики фізики основ здоров’я |
01.09. жовтень листопад
вересень
жовтень
жовтень
жовтень квітень березень листопад грудень
грудень січень січень лютий лютий
березень березень квітень квітень |
ЗВР
Шевченко А.О Плакидкін А.В. Магула Н.В. Благушина І.Б. Благушина І.Б. Плакидкін А.В. Скида Н.М. Адушева А.В. Бенюх О.В. Щербак В.М. Романенко Т.М. Плакидкіна А.В. Шемігон А.М. Шемігон А.М. Аушева А.В. Шемігон А.М. Щербак В.Н. Магула А.Ю. Магула Н.В. Бенюх О.В. Аушева А.В. Бесєдіна І.Г. |
1 – 9 5-9
5-9 1-4 5-9
4-9 1-3 5-9 7-9 6-9 1-9 2-9 5-9 5-9 8.9 8-9 5-9
5-9 5-9 7-9 5-9 |
________
_________
_________
_________ _________ _________ _________ _________
_________ _________ _________ _________ _________
_________ _________ _________ _________ |
2. |
Організувати вечори, конкурси, ігри інтелектуального характеру (брейн-ринги, гру “Що, де, коли ?”, конкурси та вікторини з навчальних предметів. |
Протягом року |
Вчителя – предметники |
1 – 9 |
|
3. |
Організувати відзначення ювілейних дат, річниць видатних діячів України та світу, проводити про них бесіди, випускати стіннівки. |
Протягом року |
Вчителі – предметники |
1 – 9 |
|
4. |
Провести конкурс “Учень року” За результатами рейтингу з нвчкання та участі у позакласній роботі. |
Протягом року |
Оргкомітет конкурсу |
1 – 4 5 – 9 |
|
5. |
Прийняти активну участь у міських, обласних та всеукраїнських конкурсах:
|
Січень Квітень Лютий
Січень
|
Бенюх О.В. Кривуля Н.М. Магула Н.В.
Романенко Т.М. |
5-9 4 кл 5-9
2-9 |
|
3. ЗАХОДИ З ВИХОВАННЯ УЧНІВ НА
ПАТРІОТИЧНИХ ТРАДИЦІЯХ ТА ЗВИЧКАХ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
1. |
Продовжити роботу в рамках руху “Моя земля – земля моїх батьків” “Рідна мова – мова солов’їна” “Мій край – моя історія жива” “Кришталеві джерела” |
Протягом року |
Керівник гуртка “Берегиня” Магула Н.В. |
5 - 9 |
2. |
Створити раду експедицій на поточний навчальний рік. |
Вересень |
ЗВР Скида Н.М. |
1 - 9 |
3. |
Організувати походи територією рідного краю на маршрутах туристко – краєзнавчих експедицій “Любить Україну вишневу свою” |
Протягом року |
Педагог-організ. Відповідальний за тур. –краєведч. роботу |
1 - 9 |
4. |
Ознайомити учнів з історією народних свят і обрядів. Провести: вокально-літературну композицію «Народ – творець культури і буття.» Свято Миколая Вечорниці на Андрія Конкурс Великодних писанок Веснянки Різдвяні свята. |
Протягом року
19.12 21.11 Квітень 2014 р. |
Керівник гуртка “Берегиня” Магула Н.В Вчителі укр.мови вчитель музики Вчителі образотворчого мистецьтва |
1 – 4 5 – 9 1 - 9 |
5. |
Провести Шевченківські дні (за окремим планом). 200 - річчя з Дня народження |
Березень |
Вчителі укр. мови та літ-ри, Вчит. музики |
5-9 |
6. |
Провести виховні години на теми: “О слово рідне, України слава” “Слово, пісне, душа Кобзарева – ви окраса мого життя” |
Протягом року |
Класні керівники |
5 6-9 |
ПП 7. 7.
|
Провести загально-шкільне свято : “Любіть Україну і пісню її солов’їну”. Виховний захід 1- 4 кл. «Без верби і калини нема України» «Калинове свято». |
Листопад
Березень |
Педагог- організатор
Коломієць Т.М. |
5-9
2 - 4 |
8. |
Відзначити національну дату “День Перемоги” (за окремим планом) Провести операцію “Ранок ветерана” “Незабутні могили” Концерт, Мітинг Прийняти активну участь у святкуванні Дня міста, Дня визволення Слов’янська |
Травень
Вересень |
ЗВР
Педагог- організатор |
1 – 9
1-9 |
9. |
Організувати проведення в класах конкурсів, вікторин, олімпіад з історії України |
Протягом року |
Вчитель історії, Класні керівники |
1 - 9 |
10. |
Продовжити роботу над проектною діяльністю народознавчага гуртка «БЕРЕГИНЯ» та військово-патріотичного гуртка «ПОШУК»
|
Протягом року |
Магула Н.В. Благушина І.Б. Магула О.Ю. |
5-9 кл. |
4. ЦІННІСНО – ОРІЄНТОВНА ДІЯЛЬНІСТЬ
в рамках проекту «Школа зростання особистості»
№ |
З а х о д и |
Термін виконання |
Відповідальні |
Класи
|
1. |
З метою виховання в учнів патріотичних почуттів, національної гідності, забезпечення усвідомлення ними своєї етнічної спільності провести виховні години:
-“ Символи моєї держави “
- “Конституція України – основний закон нашої держави”.
- “Мій край – моя історія жива”. |
Грудень
Вересень
Вересень День міста |
Кл.керівники
Кл. Керівники
Кл.керівники |
5-6кл 7-9кл
5-9 |
2.
|
Провести конкурс дитячого малюнка “Ми живемо в Україні”
|
|
Коваленко Г.О. Басова Н.Г. Кривуля Н.М. Коломієць Т.М.. |
2-4кл |
3. |
Провести годину спілкування “Яким є ідеал сучасної молодої людини, громадянина України”.
|
|
Малкова І.М. Кривуля Н.М.. |
6-А 7-А |
4. |
З метою дослідження та вивчення рідного краю, його історії, природи та мистецтва провести:
- екскурсії та подорожі рідним краєм, його визначними місцями;
- конкурс малюнків “Моя країна - Україна”;
- конкурс юних фотографів “Люблю тебе, мій рідний край”.
- виховні години “Чорнобильські уроки”.
-Трудові акції школярів з догляду за пришкільною ділянкою, виготовлення шпаківень, участь у суботниках, трудових десантах.
|
Протягом року
Лютий
Березень
Квітень
Протягом року |
Педагог-орг. Кл.керівники
Вчителя ОТМ
Кл. керівники
Кл.керівники
Кл.керівники Вчитель тех..праці Магула О.Ю. |
1-9
2-4
5-9
2-9
1-9 |
5. |
З метою виховання поваги до загальнолюдських моральних цінностей: - здійснювати вивчення індивідуальних особливостей учнів, їхніх інтересів та потреб;
- виходячи з результатів діагностики допомагати учням у пізнанні власного характеру, боротьбі з негативними рисами, виховання позитивних якостей; - розвивати навчально-пізнавальні потреби та здібності учнів, допомагати їм у науковому спрямуванні їхньої діяльності на розвиток особистої компетентності.
Провести виховні години: - “Чи знаєш ти себе?” - “Як би ти жив, якби міг жити як хочеться?” - “Моральні переконання та вчинки в житті нашого колективу” - “Про зовнішність, мову і духовну культуру” - “Конвенція прав дитини – міжнародний документ для твоїх ровесників у світі” - “Декларація прав людини – права і обов’язки кожного”
|
Протягом року
Протягом року
Протягом року
Жовтень Жовтень Листопад
Листопад Грудень
грудень |
Кл.керівники
Кл.керівники
Вчителя-предметники
Лізенко Н.П. Скіда Н.М.. Благушина І.Б.
Гайдим Н.В. Магула Н.В.
Вчитель історії Шемігон А.М.
|
1-9
1-9
5-9
9-Б 6 5-А
6-Б
9-б
|
6. |
Провести: - конкурс “У країні ввічливості” - відверту розмову “Створення іміджу” - Круглий стіл: «Мистецтво спілкування” - Диспут : ”У чому сенс життя і щастя людини” |
Листопад Лютий Березень листопад |
Коваленко Г.О. Магула Н.В. Благушина І.Б. Скида Н.М..
|
2-4 8 кл 6 кл. 7 кл.
|
7. |
Провести бесіди: - Як подолати в собі недоліки?
- Як навчаються твої ровесники в їнщих країнах.
|
Грудень
Березень |
Кл.керівники
Кл.керівники |
1-5
6-9 |
8. |
Проводити інформаційні хвилинки, огляди преси “Цікаве у світі”
|
Протягом року |
Кл.керівники |
1-9 |
9. |
Провести анкетування: - як ти ставишся до громадських цінностей ?
- Якими є твої моральні цінності? |
Березень
березень |
Кл.керівники
Кл.керівники |
7-8
9кл. |
10. |
Провести диспут “Чи потрібен я Україні такий, який я є сьогодні?”
|
Квітень |
Кл.керівники |
9-А 9-Б |
11. |
З метою виховання в учнів поваги до норм моралі організувати вивчення на уроках та виховних годинах Книги книг – Біблії.
|
Протягом року |
Вчителі рос. та укр.. мови Кл.керівники |
1-9 |
12. |
Впроваджувати в діяльність учнівських колективів демократичні принципи, широко використовувати їх у роботі органів учнівського самоврядування.
|
Протягом року |
Педагог-організ. Кл.керівники |
1-9 |
5. П Р Е В Е Н Т И В Н Е В И Х О В А Н Н Я
5. 1. ПРАВОВА ОСВІТА
1. |
Роботу всього педагогічного колективу спрямувати на роз’яснення учням Конституції України, інших законів України. |
постійно |
Учителі Класні керівники |
1-9 |
2. |
Залучати учнів школи до роботи гуртків і секцій, які працюють у школі та позакласних закладах. Особливу увагу звертати на важковиховуваних дітей. |
постійно |
Класні Керівники |
1-9 |
3. |
Затвердити на новий навчальний рік раду профілактики правопорушень, у разі необхідності поповнити ії склад. Скласти план роботи ради. |
Вересень 2013р. |
Голова ради Директор школи |
1 - 9 |
4. |
Переглянути списки учнів, схильних до правопорушень. Виключити з них тих, хто покращів поведінку, і поставити на облік учнів, які потребують посиленого контролю.. |
До 01.10. 2013р. |
Голова ради Кл. керівники |
|
5. |
Періодично заслуховувати на нараді за участю директора, педраді звіти класних керівників про правову освіту |
Протягом року |
Адміністрація школи |
1 - 9 |
6. |
Для забезпечення правової освіти учнів використовувати різні інтерактивні форми й методи виховання (класні години, індивідуальні бесіди, зустрічі з працівниками правоохоронних закладів тощо). З цією метою провести: |
Протягом року |
Зам.директора з ВР Беседіна І.Г. |
1 - 9 |
6.1. |
бесіду: “Права, обов’язки, свободи громадян України”; |
Протягом року |
Класні керівники |
7-9 |
6.2. |
бесіду “Захист прав дітей у нашій державі”; |
Протягом року |
Класні керівники |
7-9 |
6.3. |
Бесіду “Закон обов’язковий для всіх”; |
Протягом року |
Класні керівники |
5-7 |
6.4. |
Конференцію “Діти: злочин і кара “. |
Лютий |
З В Р |
8-9 |
6.5. |
Диспут “Як ви розумієте й співвідносите поняття “свобода” й “відповідальність” |
Березень |
Класні керівники ЗВР |
8-9 |
7. |
Конкурс “Найкращий правознавець школи”. |
Квітень |
Класні керівники Вчитель історії |
7-9 |
8. |
Проводити обговорення телепередач, статей на правову тематику. |
Постійно |
Класні керівники |
5-9 |
9. |
Організувати роботу психологічної служби для учнів. |
Протягом року |
ЗВР |
1-9 |
10. |
Вивчення пам’яток «Особенности уголовной олтветственности несовершеннолетних»; «Обстоятельства, смягчающие и отягощающие уголовную ответственность» |
Січень 2014 р. |
Шемігон А.М Вчитель права. |
7 - 8 |
11. |
Провести місячнік ПРАВА за окремим планом Та тиждень Правових знань 03.10-08.10.2013; 05.12- 10.12.2013р.;
|
Лютий Квітень 2014 |
Зам. директора з ВР Шемігон А.М. |
1 - 9 |
5.2. ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ.
ЗДОРОВ’ЯЗБЕРІГАЮЧИЙ НАПРЯМОК
1. |
З метою фізичного загартування учнів, зміцнення їхнього здоров’я проводити роз’яснювальну роботу щодо ролі фізичної культури та спорту в житті людини. Для цього: |
Протягом року |
Учителя фізвиховання |
1-9 |
2. |
Проводити бесіди про значення фізкультури і спорту для фізичного здоров’я людини; про роль здорового способу життя для людини.
|
Протягом року |
Класні керівники |
1-9 |
3 |
Провести тиждень фізичної культури «Олімпійський тиждень» Взяти участь у «Єдиному олімпійському уроці», присвяченому Дню Міста. |
Вересень 2013 |
Учитель фізкультури Шевченко А.О. Плакидкін А.В. |
1-9 |
4 |
Провести загально-шкільні змагання «Сильні. Сміливі та спритні»до Дня Міста. |
Вересень 2013 |
Шевченко А.О. Плакидкін А.В. |
5-9 1-4 |
5 |
Провесті загальношкільне свято-змагання до Дня Захисника Вітчизни «Нащадки козацької слави» |
Лютий 2014р. |
Педагог-організатор Шевченко А.О. |
5-9 |
6 |
Підвищувати якість уроків фізвиховання, контролювати відвідування їх учнями. |
Протягом року |
Учителя фізвиховання |
1-9 |
7 |
Залучати учнів школи в футбольні, волейбольні, баскетбольні секції, групи ЗФП, інші спортивні гуртки на базі школи , міських гуртків. |
Протягом року |
Класні керівники |
5-9 |
8 |
Брати участь у змаганнях з різних видів спорту, які проводяться між школами та у міських змаганнях «Старти надій», «Спортивна юнь Донбасу». |
Протягом року |
Учителя фізвиховання |
5-9 |
9 |
Для фізичного загартування учнів проводити походи та екскурсії рідним краєм. |
Протягом року |
Педагог-організатор Благушина І.Б. |
2-9 |
10 |
Скласти план спортивних заходів і змагань на поточний навчальний рік. |
Вересень |
Учителя фізвиховання |
|
11 |
Взяти участь у міських туристичних змаганнях. |
квітень |
Учителя фізвиховання |
8-9 |
12 |
Провести шкільний тур та прийняти участь у міських змаганнях «Тато,мама,я – спортивна сім»я |
квітень |
Педагог-організатор Шечвченко А.О. |
1-9 |
13 |
Продовжити роботу туристично-краєзнавчого гуртка «Слідопит.» Залучати до участі в роботі гуртка учнів молодших класів. |
Протягом року |
Учитель географії Скида Н.М. |
6-9 |
14 |
Підготувати спортивну команду для міських військово-0спортивних змагань «Зарница» |
Травень-квітень |
Учитель фіз.-ри Шевченко А.О. |
8-9 |
5.3. МОРАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я
1. |
З метою формування в учнів здорового способу життя, пропаганди медичних знань проводити бесіди про шкідливість вживання алкоголю, тютюнопаління, наркотиків, небезпеку венеричних захворювань, СНІДу тощо.
|
Протягом року |
Класні керівники медпрацівники школи |
1-9 |
2. |
Неухильно виконувати заходи, передбачені рішеннями органів охорони здоров’я щодо зазначених питань.
|
Протягом року |
Адміністрація класні керівники |
|
3. |
ПРОВЕСТИ:
|
|
|
|
|
Місячник боротьби зі СНІДом. |
Грудень 2012 |
ЗВР |
1-9 |
|
Тиждень Естетичного виховання |
Січень 2012 |
Бесєдіна І.Г. Благушина І.Б. |
1-9 |
|
Двомісячник з Профілактики правопорушень |
Лютий-березень 2012 |
Бесєдіна І.Г. Благушина І.Б. |
1-9 |
|
Тиждень профілактики наркоманії та алкоголізму. |
Квітень 2012 |
Благушина І.Б. |
1-9 |
|
Місячник з охорони життєдіяльності учнів |
Травень 2012 |
Благушина І.Б. |
1-9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3.1. |
Диспут “Що означає жити красиво?”
|
грудень |
З В Р Класні керівники |
1-9 |
3.2. |
Диспут “Шкідливі звички чи життя собі на втіху?”.
|
лютий |
Вчитель біології Скида Н.М. |
7-9 |
3.3. |
Лекція “Падіння моралі. Проституція. Наслідки.”
|
березень |
Класні керівники |
8-9 |
|
|
|
|
|
4. |
Проводити зустрічі з лікарями різних фахів.
|
Протягом року |
Класні керівники |
1-9 |
5. |
Організовувати змістовний відпочинок для учнів, проводити тематичні вечори, конкурси, дискотеки (за окремим планом). |
Протягом року |
Класні керівники ЗВР |
5-9 |
5.3. ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ І ПРОФЕСІЙНА ОРІЄНТАЦІЯ.
Робота спрямована на формування в учнів трудових навичок, навичок самообслуговування, підготовки до майбутнього самостійного життя.
З цією метою:
1. |
Організувати чергування в класних кабінетах під час уроків з метою підтримання чистоти в класних аудиторіях,вологе прибирання закріплених за класами аудиторій учнями старших класів після уроків. |
Протягом року |
Класні керівники зав.кабінетами |
2-9 |
2. |
Закріпити ділянки території школи за класами для постійного прибирання.Підтримувати її в належному порядку. |
Протягом року |
Зам директора з АГР Решетняк Г.М. |
2-9 |
3. |
Організувати літню трудову практику для учнів 5 – 8 класів. |
червень |
ЗУВР ЗДР з АГР |
5-8 |
4. |
Організувати роботу “Книжкової лікарні”, проводити рейди-огляди стану збереження підручників. |
Протягом року |
Бібліотекар Щербак В.М. |
4-8 |
5. |
Організувати виставки творчих робіт учнів. Підготувати звітну виставку дитячих робіт для творчого звіту школи. |
квітень |
Керівники гуртків, Вчителі ОТМ |
2-9 |
6. |
Проводити зустрічі учнів старших класів з представниками вищих та середніх навчальних закладів міста. |
Протягом року |
ЗВР |
9 |
7. |
Провести тестування учнів щодо вибору професій. |
Протягом року |
Кл.керівники |
8-9 |
8. |
Провести зустріч із працівниками міського центру зайнятості з метою інформування випускників про стан ринку праці. |
Протягом року |
Кл.керівники |
9 |
9. |
Організувати цикл лекцій і бесід для старшокласників з проблем ринкової економіки. |
Протягом року |
ЗВР |
7-9 |
10. |
Провести цикл бесід з трудового законодавства. |
Протягом року |
Вчитель правознавства |
9 |
11. |
Провести «День довкілля», |
Квітень 2014р. |
Заст.. директора з ГЧ |
1-9 |
|
|
|
|
|
|
Організувати екскурсії на Словважмаш, профліцей №15, №76 (керам), №56 (ЖД), №146 з метою презентації робочих професій. Відвідувати Дні відкритих дверей, спортивні змагання, тематичні вечори |
Протягом року |
ЗВР |
8-9 кл. |
6. РОБОТА З БАТЬКАМИ. РОДИННО-СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ.
1. |
Обрати батьківські комітети в класах, делегувати представників від класів до ради школи. |
вересень |
Класні керівники |
1-9 |
|
Провести соціальний аналіз родин по класах з метою виявлення неблагонадійних, малозабезпечених, багатодітних родин та збору повної інформації про дитину. |
вересень |
Благушина І.Б. Кл. керівники |
1-9 |
|
Організувати роботу з батьківського всеобучу (за окремим планом). |
Протягом року |
ЗВР |
1-9 |
|
Двічі на семестр проводити батьківські збори, на які виносити актуальні питання життя та діяльності школи, навчання й виховання учнів.
|
Протягом року
Вересень
Грудень
Березень
травень |
ЗНВР
Класні керівники |
1-9 |
|
Організувати роботу психологічної консультативної служби для батьків. Провести: § психолого-педагогічне заняття «Вільна година вашої дитини» § Попередження насильства в сім’ї |
Протягом року
Листопад
Грудень |
Класні Керівники
Педагог-організатор |
1-9 |
|
Зміцнювати зв’язки учителів-предметників з батьками викликати для співбесіди батьків учнів, які не встигають у навчанні з метою надання їм методичних консультацій. |
Протягом року |
Класні керівники |
5-9 |
|
Тримати під постійним контролем неблагополучні сім’ї. Підтримувати зв’язки з родинами, де виховуються учні, схильні до правопорушень |
Протягом року |
Класні керівники |
1-9 |
|
Здійснювати правову освіту батьків, залучати до цієї роботи працівників правоохоронних органів, медичних робітників
|
Протягом року
Жовтень
Листопад
Листопад
Лютий
Березень
Квітень |
Класні керівники
Медсестра
Класні керівники. Класні керівники. |
1-9 |
|
Провести спільні батьківські збори, виховні години та свята на теми: |
|
Класні керівники |
1-7 |
|
“Новорічні свята! Будьмо щасливі!” |
грудень |
||
|
“Тато, мама й я – дружная сім’я” (Спортивне свято) |
квітень |
Класні керівники Шевченко А.О. |
3-5 |
|
“Коли співає мама навесні” (До Дня матері)
|
березень |
Класні керівники |
2-4 |
|
“Сюрприз для мами” |
березень |
Класні керівники Вчит. праці |
2-7 |
|
“Моя мати – берегиня родинного вогнища” |
березень |
Класні керівники |
7 |
|
В портфоліо учнів ввести сторінку “Журнал родинних справ”
|
Протягом року |
Класні керівники |
5-9 |
|
Провести конкурс на кращий учнівський твір “Я руки мами до серця пригортаю “. |
березень |
Учителі укр.мови та літератури Магула Н.В. |
5-9 |
|
Провести педагогічний консиліум для вчителів 5-х класів на тему: “Як допомогти дітям добре вчитися”. Розглянути це питання на батьківських зборах. |
жовтень |
Класні керівники |
5 |
|
Виносити на засідання батьківського всеобучу такі питання: |
Протягом року: |
ЗВР (контроль) |
|
|
Покарання і заохочення дітей в сім’ї. |
Листопад |
Класні керівники |
5-7 |
|
Особливості юнацького віку та врахування їх в родинному вихованні. |
грудень |
Класні керівники |
8-9 |
|
Провести теоретичний семінар «Взаємовідносини у системі «Учитель – учень - батьки». |
Листопад |
ЗВР Педагог-організатор |
1-9 |
|
Для залучення батьків до потреб та проблем школи провести спільны рейди, перевірки, конкурси, акції:
|
Вересень Листопад
Листопад
Грудень |
Педагог-організатор Класні керівники
Щербак В.М.
Рада самоврядуванн |
1-9 |
|
Провести анкетування батьків:
|
Вересень Січень Квітень травень |
Класні керівники
|
1-9 |
|
Провести тиждень РОДИННО-ПОБУТОВОЇ КУЛЬТУРИ «Без сім’ї нема щастя на землі» |
Березень 1 декада |
Педагог-організатор |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7. ОРГАНІЗАЦІЙНО – МЕТОДИЧНА РОБОТА З ПЕДАГОГАМИ
Мета |
Залучення вчителів до інноваційної, пошукової діяльності, розвиток творчої ініціативи педагогів предметників , виявлення і поширення найбільш ефективних форм та методів їхньої роботи. |
Вересень |
1. Проведення засідання з питання результатів ВР у 2012-2013 навчальному році та визначення основних напрямків методичної та ВР на 2013-2014 навчальний рік. (Скида Н.М.) 2. Затвердження перспективного плану роботи шкільного МО класних керівників на 2013-2014 навчальний рік . 3.Консультації з питань ВР для класних керівників (протягом місяця ). 4. Проведення місячника з охорони прав дитинства. 5.Практикум по створенню концепції виховної програми «Самопізнання особистості». |
Жовтень |
1. Проведення анкетування учнів 5 класів з метою виявлення рівня адаптації до нового колективу. ( Кл.керівник 5 класу). 2 Оформлення класних куточків (до 05.10.13р.). 3. Теоретичний семінар для класних керівників «Взаємини у системі «Вчитель – учень - батьки». (Гайдим Н.В.). 4. Відвідування виховних заходів класних керівників, які атестуються. 5.Практикум для класних керівників «Проблеми розвитку учнівського самоврядування в школі».(Благушина І.Б.) |
Листопад |
1. Аналіз результатів анкетування класних керівників, ознайомлення з діаграмою рівня методичної підготовки педагогів із питань виховання. 2. З’ясування, якої методичної допомоги потребують класні керівники (протягом місяця). 3.Участь у Місячнику правових знань «Бережи мене, мій законе!» (протягом місяця).(Шемігон А.М.). 4. Психологічний тренінг «Самопізнання та саморегуляція» для класних керівників.(Магула Н.В.). |
Грудень |
1. Огляд літератури з проблем ВР школи «Школа зростання особистості»(Бібліотекар). 2. Робота з нововиявленими сім’ями з «групи ризику» та сім’ями, які перебувають у складних умовах проживання. (Класні керівн.). 3.Загальноосвітні батьківські збори: «Позитив у житі. Комплемент і похвала». 4.Участь у заходах Місячника національного виховання (протягом місяця). 5. Підготовка до Новорічних свят. |
Січень |
1. Підведення підсумків ВР за І семестр 2011-2012 н.р. та планування ВР на ІІ семестр. 2.Підведення результатів рейтингу поведінки та рейтингу навчальних досягнень класних колективів за І семестр 2011 - 2012 навчального року. 3. Консультації для класних керівників з питань індивідуального розвитку учнів (протягом місяця). 4.Анкетування «Виявлення індивідуальних особливостей учнів, їх інтересів та потреб». |
Лютий |
1.Організація роботи органів шкільного самоврядування. Педагог-організатор. 2. Вивчення питання «Організація роботи з дітьми пільгових категорій». (Благу шина І.Б.) 3.Відвідування виховних заходів класних керівників, які атестуються (протягом місяця ). 4.Участь класів у Тижні правових знань. - Круглий стіл на тему « Ти – людина, значить, маєш право…» - Конкурс стінгазети «Право в нашому житті». - Виховні години по класах «Роз’яснення основних положень Конвенції ООН про права дитини».(Шемігон А.М.).
|
Березень |
1. Педагогічний семінар «Творчість класного керівника шляхи, звільнення від стереотипів». 2.Презентація досвіду класних керівників, які атестуються. 3. Участь у Місячнику «Родинно – побутової культури». «Без сім’ї нема щастя на Землі». 4. Спільне засідання МО та представника наркологічного диспансеру «Профілактика алкоголізму, наркоманії та куріння». |
Квітень |
1. Участь у конкурсі – захисті учнівських проектів. 2.Практикум «Психологічне здоров’я як фактор успішності особистості учня». 3.Вивчення нових технологій організації виховного процесу. 4. Семінар-практикум для класних керівників «Роль класного керівника у зростанні особистості».(Бєсєдіна І.Г.).
|
Травень |
1.Підбиття підсумків роботи з виховання учнів у навчальному році та визначення завдань колективу на новий навчальний рік . 2.Проведення анкетування класних керівників та учнів за підсумками роботи за рік . Підведення результатів рейтингу поведінки та рейтингу навчальних досягнень класних колективів за ІI семестр 3.Оздоровлення учнів влітку 2012 року. 4.Вивчення та узагальнення педагогічного досвіду класних керівників (протягом місяця). 5. Участь у Місячнику благоустрою та озеленення. |
Червень |
Визначення основних напрямів методичної та виховної роботи на новий навчальний рік. Проведення анкетування класних керівників з метою з'ясування труднощів у роботі.
|
8. УПРАВЛІННЯ ВИХОВНОЮ РОБОТОЮ, КОНТРОЛЬ ЗА НЕЮ ТА ЇЇ МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
1. |
Організувати роботу методичної ради школи. Скласти план роботи . |
До 01.09.2013 |
Бесєдіна І.Г. |
|
|
З метою методичного навчання класних керівників забезпечити продовження роботи психолого-педагогічного семінару.
|
Протягом року |
ЗВР |
|
|
Організувати та вести постійний контроль за роботою шкільного МО класних керівників. (Керівник Скида Н.М.) |
Протягом року |
ЗВР |
|
|
В рамках контрольно-аналітичної діяльності адміністрації школи скласти накази з НВР:
|
Серпень 2013 р.
Вересень 2013 р.
Вересень 2013р
Вересень 2013 р |
Заст.. директора з НВР Благушина І.Б. |
|
2. |
Скласти графік проведення відкритих класних годин на поточний навчальний рік.
|
Протягом року |
ЗВР Благушина І.Б. |
|
3. |
Відвідувати години класних керівників з метою вивчення педагогічного досвіду. Вивчити досвід класних керівників Коваленко Г.О.,
|
Протягом року |
ЗВР |
|
4. |
Контролювати проведення інформаційних хвилинок.
|
Протягом року |
Адміністрація школи |
|
|
. Тематичний контроль Про виконання постанови педради від 28.10.2013р. «Профілактика правопорушень і шкідливих звичок серед учнів». |
Квітень |
Адміністрація школи |
|